Kategoria: Porady i wskazówki

Czy mała kuchnia może być wygodna i funkcjonalna? Oczywiście! Takie pomieszczenie kojarzy się z ciepłem i przytulnością domowego ogniska. Wyposażenie niedużej powierzchni może być problematyczne, jednak szczypta kreatywności pozwala najkorzystniej zaaranżować nawet bardzo małe wnętrza.

Stół BOSS

Właściciele maleńkich mieszkań muszą z rozwagą dobierać każdy element wyposażenia, w tym praktyczny stół z krzesłami, co nie oznacza jednak, że muszą pozbawiać się możliwości urządzenia kącika jadalnego w swoim salonie bądź kuchni. W szerokiej ofercie internetowych sklepów meblowych można znaleźć również kompaktowe stoły do małych i wąskich kuchni. Ten model nie zajmuje dużo miejsca, a znacząco ułatwia gotowanie i podawanie potraw.

Mały stół - wielki efekt!

Mieszkanie bez funkcjonalnego stołu, który gromadzi wszystkich domowników? To niemożliwe! Na rynku znajdziemy mnóstwo modeli dedykowanych do małych lokali i kawalerek. Kompaktowy stół można wstawić niemal wszędzie, a możliwość rozłożenia takiego modelu sprawia, że jest on idealnym rozwiązaniem na codziennie i okazjonalne użytkowanie.

Stół Wenus

Stół rozkładany do małej kuchni lub salonu

Rozkładany stół do małego pomieszczenia może przybierać różnorodne kształty, począwszy od owalnych, a skończywszy na klasycznych prostokątach. Decydując się na którykolwiek z nich warto wziąć pod uwagę zarówno liczbę domowników jak i kształt pomieszczenia w którym dany mebel chcemy umieścić. Niezależnie od wybranej formy warto zwrócić uwagę na sposób i możliwość rozkładania danego modelu.

Stół Modena

Jak zmieścić stół w małym salonie i kuchni?

Dysponując małą kuchnią wcale nie musimy „stawać na głowie” i konsumować obiad na niewielkiej ławie w salonie. W przypadku gdy dysponujemy wąską kuchnią i planujemy zabudowę mebli wzdłuż ścian, stół świetnie będzie wyglądał na krótszej z nich i połączy w ten sposób dwa przeciwległe ciągi mebli.

Choćby przy stole miały zasiąść tylko dwie osoby warto stworzyć taki przytulny kącik jadalny, tym bardziej jeśli na tej samej ścianie znajduje się okno, więc w żaden inny sposób nie wykorzystamy danej przestrzeni. Dodatkowa zaleta stołu stojącego pod oknem? Boskie widoki, które urzekną każdego!

Zestaw stół i krzesła DX19

Funkcjonalne stoły kuchenne

Odpowiednio dobrane meble sprawią, że zaaranżujesz nawet bardzo małą przestrzeń kuchni, jadalni oraz dowolnego pomieszczenia w domu. Więcej modeli w najlepszych cenach znajdziesz TUTAJ.