Kategoria: Porady i wskazówki

Dwa tygodnie bez wychodzenia z domu – do tej pory te słowa brzmiały jak scenariusz najczarniejszego horroru. W obecnych czasach taka izolacja jest wysoce prawdopodobna i prędzej czy później dotknie nieomal każdego z nas. Jak przygotować swój dom, by czas w odosobnieniu nie był aż tak dotkliwy? Jakie zapasy przygotować i w końcu, jak zaaranżować przestrzeń, by wydobyć z niej maksimum funkcjonalności i komfortu?

Kuchnia

Przede wszystkim: pora zaopatrzyć się w jedzenie. Dobrze zbilansowane, dostarczające organizmowi witamin, makro – i mikro elementów, oraz wzmacniające odporność. Specjaliści rekomendują wszelkiego rodzaju kasze (poza kus-kusem, który nie dostarcza aż tylu wartościowych składników), makaron razowy, produkty pełnoziarniste. Stawiajmy na produkty o długim terminie przydatności do spożycia: mąkę, groch, fasolę itp. Warto też zaopatrzyć domową spiżarnię we wszelkiego rodzaju konserwy: mięsne, rybne, warzywne... Jeśli nie wykorzystamy ich podczas kwarantanny, z pewnością zrobimy to później!
Zalecenie: unikanie fast-foodów, słonych i słodkich przekąsek, słodzonych napojów gazowanych i alkoholu, gdyż w  połączeniu z brakiem ruchu i obniżonym nastrojem dają nam efekt w postaci dodatkowej opony, i to nie tej rowerowej :)

Kuchnia Siena 240

https://mebline.pl/4321-meble-kuchenne-kuchnie-i-zestawy/kuchnia-siena-240-bialy-bialy-calla-bianca

Home Office w praktyce

W pierwszej kolejności zadbaj o biurko lub odpowiednio wysoki stolik oraz wygodne krzesło. W domowym zaciszu jest wiele spraw, które potrafią rozproszyć uwagę, nie dokładaj sobie kolejnych w postaci niewygodnego miejsca pracy. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na umiejscowienie stanowiska przy świetle słonecznym zwróć uwagę na odpowiednie doświetlenie ekranu. Wyznacz sobie czas pracy i ściśle trzymaj się określonych godzin. Tak, to wielka pokusa – wstawię pranie, zobaczę tylko jeden filmik (czy ktoś kiedykolwiek zobaczył tylko jeden?!), te buty były w takiej fajnej promocji … I szybko okaże się, że spędzasz przy biurku 12 godzin, a czas przeleciał Ci przez palce.

Biurko Denver

https://mebline.pl/4220-biurka/dv7-biurko-denver

Domowa apteczka i środki czystości

Środki czystości, środki do dezynfekcji i podstawowe artykuły higieniczne to rzeczy, których nie może zabraknąć w Twoich zapasach. Upewnij się, ze masz wystarczające zapasy mydła, płynu do kąpieli, pasty do zębów, papieru toaletowego, ręczników papierowych, proszku bądź kapsułek do prania i środków do higieny intymnej. Nie zapominaj o Warto również poszukać w swoich zapasach aromatycznych soli i kul do kąpieli, w końcu znajdziesz czas dla siebie i rozpieścisz wszystkie swoje zmysły!

Równie istotne jest zaopatrzenie domu w płyn do mycia toalety, uniwersalny środek czyszczący, płyn do mycia naczyń i środek do odkażania blatów, powierzchni wspólnych oraz miejsc często dotykanych przez domowników: klamek, poręczy schodów, drzwiczek kuchennych i lodówkowych. Badania pokazują, że środki czyszczące na bazie wybielacza i etanolu mogą być najlepsze w usuwaniu wirusów z powierzchni.
Na instrukcjach obsługi sprzętów AGD poszukaj informacji jak dana powierzchnia reaguje na kontakt z alkoholem. Jeśli nie jest on wskazany, poszukaj alternatywy.

Zrób przegląd apteczki i sprawdź daty ważności poszczególnych leków. Często nie zdajemy sobie sprawy, że przetrzymujemy przeterminowane produkty. Gdy zaistnieje taka konieczność uzupełnij braki, zwłaszcza w środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i na dolegliwości układ trawiennego. Oczywiście najistotniejsze jest wykupienie leków na receptę, i tutaj zalecamy zaopatrzenie się w dawkę, która pozwoli na regularne stosowanie przez ok 3-4 tygodnie.

Łazienka Lupo 10

https://mebline.pl/3905-meble-lazienkowe-lupo/lazienka-lupo-10-polysk-2020-03-17

Salon

Przygotuj miejsce do wypoczynku dla wszystkich domowników. Wygodny narożnik, sofa, kanapa … Z pewnością każdy mieszkaniec ma swoje ulubione miejsce we wspólnej przestrzeni. Jeśli jeszcze nie posiadasz rozważ wykupienie serwisu do legalnego oglądania filmów i seriali – unikniesz nachalnych reklam i informacji, które potrafią generować niepotrzebną panikę. Korzystanie z telewizora ogranicz do minimum i dokładnie wybieraj źródło informacji, ograniczaj stresujące fakty dotyczące sytuacji na świecie.
Idealnym rozwiązaniem na długie wieczory będą wszelkiego rodzaju gry planszowe, łamigłówki słowne czy kalambury. Planszówki są coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu, pozwól sobie na poznanie kilku z nich, nie będziesz zawiedziony!

Narożnik Selva L

https://mebline.pl/4892-narozniki-z-funkcja-spania/naroznik-selva-l

Przede wszystkim rekomendujemy zgromadzenie ogromnych zapasów poczucia humoru, cierpliwości, wyrozumiałości i miłości dla siebie i najbliższych. Kwarantanna to dla każdego trudny czas, ale daje niesamowitą do tej pory możliwość poznania domowników z ich wadami, zaletami i humorkami :) Wiele zdrowia dla każdego i każdej z Was!