Kategoria: Porady i wskazówki

Plamy na kanapie oraz kurz i odciski palców na połyskliwej powierzchni mebli potrafią zepsuć wygląd nawet najlepiej zaaranżowanego wnętrza. Tymczasem wystarczy kilka nieskomplikowanych zabiegów, aby wyposażenie salonu, kuchni czy pokoju dziecięcego wyglądało jak nowe.

Plamy na tapicerce

Podczas codziennego użytkowania salonowej kanapy wszystkie elementy tapicerowane narażone są na zabrudzenie oraz zniszczenie. Na meblach lądują resztki jedzenia, sierść naszych czworonogów, błoto i inne zanieczyszczenia. Z powodu zalegającego na powierzchni mebli kurzu cierpią alergicy. Zatem systematyczne czyszczenie mebli nie tylko przywraca im piękny, nieskazitelny wygląd, ale także korzystnie wpływa na zdrowie domowników.

W sklepie internetowym Mebline.pl znajdziemy solidne meble tapicerowane wykonane z najwyższej jakości materiałów odpornych na zniszczenie (na przykład elegancki narożnik OSLO ze stylowymi pikowaniami, który pokryty jest materiałem Estetiv, gwarantującym wieloletnie użytkowanie). Co jednak zrobić, gdy na wymarzonej kanapie pojawi się plama?

Narożnik OSLO U3 FUEGO

Do usuwania większości zabrudzeń z mebli tapicerowanych wystarczy gąbka nasączona wodą z dodatkiem płynu do naczyń oraz sucha ściereczka. Zabrudzenie należy usuwać od zewnętrznej krawędzi do środka. Następnie mokre miejsce trzeba starannie przetrzeć suchą czystą ściereczką. Usuwanie trudnych plam po jagodach, curry, atramencie czy farbie nie należy do najprostszych, dlatego można zwrócić się o pomoc do firmy specjalizującej się w czyszczeniu tapicerki meblowej.

Jak odświeżyć meble na wysoki połysk?

Meble z połyskiem to wnętrzarski hit ostatnich lat. Świetnie prezentują się w eleganckim salonie (na przykład meblościanka CALABRIA 2), a także w kuchni, sypialni czy biurze. Aby pozbyć się nieestetycznych zacieków oraz odciśniętych palców z powierzchni błyszczących frontów i blatów wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką, a następnie osuszyć suchą ściereczką lub ręcznikiem papierowym.

Meblościanka CALABRIA 2

Pamiętajmy, że odpowiednio pielęgnowane meble będą cieszyć oko domowników przez lata!