Kategoria: Porady i wskazówki

Kiedyś na biurku ucznia stał globus i liczydło; dziś w pokoju dziecka mogą znaleźć się pomoce naukowe, które nie tylko ucza, ale także bawią i cieszą oko. A przecież wiadomo, że najbardziej wartościowa nauka to taka, która wiąże się z przyjemnością.

Podpowiadamy, czym można wzbogacić pokój swojej pociechy, żeby czytanie lektur, ćwiczenie ortografii, rozwiązywanie zadań matematycznych i poznawanie geografii nigdy nie było przykrym obowiązkiem.

Farba tablicowo-magnetyczna

Nie sposób wymienić wszystkich zalet farby tablicowej. Takie rozwiązanie od lat bije rekordy popularności i to nie tylko jako element pokoju dziecka. Nic dziwnego, bo prezentuje się oryginalnie w każdym pomieszczeniu domu i ma dziesiątki różnych zastosowań. Twój maluch będzie mógł nie tylko rysować na ścianie (każde dziecko ma do tego inklinacje, ku przerażeniu rodziców), ale również ćwiczyć ortografię i rozwiązywać zadania matematyczne niemalże w ramach zabawy. To o niebo lepsze niż ślęczenie przy biurku! Poza tym, na ścianie możecie zanotować rzeczy, o których dziecko powinno pamiętać, a także zostawiać sobie wzajemnie wesołe wiadomości.

HOUZZ

Fototapeta mapa

Byłoby wspaniale, gdyby każe dziecko mogło poznawać świat w podróży, ale to niestety niemożliwe. Możemy jednak sprawić, aby przyswajanie informacji geograficznych było naturalne i przyjemne. Wielkoformatowe tapety z mapami świata to nie tylko oryginalne dekoracje pokoju dziecka. Stwarzają wspaniałe okazje do tego, by codziennie w ramach zabawy i wspólnego spędzania czasu podróżować palcem po mapie i snuć wizje przyszłych wojaży.

HOUZZ

Własnoręcznie wykonane flagi

Jeśli w pokoju twojego dziecka został kawałek niezagospodarowanej ściany, wspólnie stwórzcie wielobarwną dekorację, która będzie miała również walor edukacyjny. Własnoręczne wykonywanie flag to świetna zabawa – wystarczy blok rysunkowy i kolorowy papier, farby lub kredki (a tu zestaw flag do wydrukowania). Twój maluch sam będzie cię prosił o powtórkę z geografii!

mrprintables

Kącik do czytania

Kiedy dziecko samo sięga po książki, nie potrzebuje szczególnej zachęty w postaci specjalnego miejsca do czytania. Ale jeśli musisz walczyć ze swoją pociechą o każdą przeczytaną stronę, przyda się przytulny kącik, który sprawi, że czytanie przestanie być przykrym obowiązkiem i stanie się prawdziwą przygodą. Odrobina pobudzającej wyobraźnię prywatności potrafi zdziałać cuda.

HOUZZ

Inspirujące słowa

Chcesz wychować człowieka, który wierzy we własne możliwości, potrafi cieżko pracować, by spełniać marzenia i nigdy się nie podaje? To w głównej mierze zależy od tego, co robisz i mówisz każdego dnia. Ale nie zaszkodzi kilka motywujących słów zapisanych w miejscu, w którym dziecko zostaje sam na sam ze swoimi myślami i wyzwaniami. Możesz kupić gotowe naklejki ścienne albo własnoręcznie napisać coś, co płynie z głębi twojego serca.

Mini plac zabaw

Ludzki mózg nie jest stworzony do wielogodzinnej koncentracji – potrzebuje przerw na odświeżenie i uzupełnienie wyczerpanych rezerw energii umysłowej. Co może wtedy pomóc? Umiarkowana aktywność fizyczna! Jeśli dziecko będzie miało możliwość nieco się zmęczyć, a przy okazji rozładować napięcie w trakcie nauki, będzie pracować znacznie efektywniej. Nie potrzeba wymyślnego zestawu przyrządów gimnastycznych. Wystarczy coś do wspinania, niewielka trampolina albo zestaw do mini koszykówki.

FineHomebuilding