Kategoria: Porady i wskazówki

Klasyczne komody wyróżniają się doskonałymi proporcjami, falistym wykończeniem dodającym optycznej lekkości, zdobionymi nóżkami czy też intarsjami na frontach i korpusach. Bardzo często taki przedmiot wykończony był mosiężnymi lub nawet złotymi uchwytami i kunsztownymi rzeźbieniami; wiele takich modeli możemy do dziś oglądać w muzeach. Na szczęście współczesne modele są o wiele lżejsze, wygodniejsze i co najważniejsze, tańsze. Trendy wnętrzarskie zmieniały się wraz z upływem czasu, a komoda wciąż jest prawdziwą ikoną stylu. Spotkamy ją w salonie, przedpokoju, sypialni, pokoju dziecięcym oraz praktycznym gabinecie. Nowoczesne komody pokojowe, komody tradycyjne lub nawiązujące do stylu retro, vintage lub art deco – mnogość wyboru potrafi zawrócić w głowie!

Komoda BAROS

Elegancka komoda z szufladami

Komoda to mebel na wskroś uniwersalny. Modele różnią się od siebie nie tylko stylem czy sposobem wykończenia ale przede wszystkim liczbą szuflad lub drzwiczek. W szerokiej ofercie znajdziecie nowoczesne modele komód, posiadające zarówno szuflady, drzwiczki i niezabudowane półki.

Komoda BONO

Szuflady są najwygodniejszym rozwiązaniem jeśli chcemy szybko uporządkować przestrzeń wokół nas. W szufladach z łatwością schowasz ubrania, płyty, książki i szelki drobiazgi, na jakie tylko masz ochotę.

Praktyczna komoda to must-have w każdym pokoju dziecięcym! To w niej przechowasz ubranka, zabawki czy artykuły pielęgnacyjne. Odpowiednio wysoki mebel wraz z przewijakiem z pewnością docenią rodzice maluszków.

Spełnieniem marzeń każdej kobiety będzie komoda z szufladą pełniąca funkcję eleganckiej toaletki. Wykonanie takiego mebla? Bardzo proste! Wystarczy zamontować nad blatem obszerne lustro a w szufladach umieścić wszelkie kosmetyki niezbędne do codziennej pielęgnacji.

Komoda LANCO

Mebel z drzwiczkami - dlaczego nie?

Wśród wielu propozycji na rynku znajdziemy piękne komody z drzwiczkami. Z powodzeniem pełnią funkcję dekoracyjną i funkcjonalną. Wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem jest komoda z drzwiczkami ze szkła, ponieważ pięknie wyeksponuje zdjęcia, książki i pamiątki z podróży.

Małe komody z drzwiczkami i półką będą nieoceniona pomocą w pokoju dziennym. Służy jako podstawa pod telewizor, sprzęt elektroniczny, a także świetnie przechowuje dokumenty, drobiazgi, płyty itp. Komoda RTV do salonu pozwala także ukryć wszelkie możliwe kable.

Komoda VIVA

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu komody?

Jeśli zależy nam na funkcjonalnym meblu, w którym można przechowywać odzież i przedmioty codziennego użytku, warto zdecydować się na klasyczną komodę z przestronnymi szufladami. Natomiast gdy szukamy reprezentacyjnego mebla do pokoju dziennego, który posłuży jako barek oraz ekspozycja dla rodzinnych pamiątek, dobrym rozwiązaniem będzie komoda do salonu z drzwiczkami i oświetleniem LED. Szeroki wybór komód w różnych stylach i kolorach znajdziecie w internetowym sklepie meblowym MEBLINE