Kategoria: Porady i wskazówki

Urządzenie pokoju młodzieżowego nie jest łatwym zadaniem.Olbrzymia ilość możliwych rozwiązań przyprawia o zawrót głowy. Jak wybrać meble odpowiednie dla naszego dziecka? Jak sprawić, by nauka była nie tylko obowiązkiem, ale i niesamowitą przyjemnością? Zapraszamy po kilka porad ułatwiających wybór mebli dla nastolatka.

Tym razem aranżując wnętrze powinniśmy kierować się nie tylko naszymi upodobaniami, a przede wszystkim zainteresowaniami właściciela pokoju. Być może nasze dziecko zdecyduje się na neutralny pokój, bez motywów. Ale może być też zupełnie odwrotnie i być może stanie przed nami zadanie aranżacji wnętrza dla fana piłki nożnej, muzyka, czy przyszłej projektantki mody.

Aranżując pokój nastolatka musimy pamiętać, że będzie on pełnił różne funkcje. Będzie to nie tylko miejsce do nauki, pracy i snu, ale też wnętrze, w którym nasze dziecko będzie odpoczywało, spotykało się z przyjaciółmi, rozwijało swoje pasje i talenty. To ma być jego prawdziwy azyl.

Równie ważne jak kolory i dodatki są meble. Aby wybrać odpowiednie powinniśmy kierować się nie samym wyglądem, a przede wszystkim funkcjonalnością . Rozwiązaniem, któremu warto się przyjrzeć są meble systemowe, pozwalające na dobranie odpowiednich elementów, według indywidualnych potrzeb nastolatka. Zarówno kolorowe, jak i stonowane elementy mebli systemowych oferuje sklep Mebline. Na stronie internetowej www.mebline.pl spośród kilkunastu możliwości, bez problemu dobierzemy odpowiedni zestaw mebli, który z pewnością spełni oczekiwania naszego dziecka.

Meble systenowe NEMO, zestaw nr 3 - wiele kolorów do wyboru

Meble systemowe NEMO, zestaw 4 - wiele kolorów do wyboru

Najważniejszy element pokoju, nie tylko młodzieżowego, to łóżko. To nie tylko miejsce do spania. To miejsce, na którym nasze nastolatki będą godzinami rozmawiały przez telefon, słuchały muzyki, korzystały z laptopa, czytały książki. Zobaczycie też, że często nauka zostanie przeniesiona z biurka na łóżko. Musi być wygodne. Może pojedyncze, podwójne, klasyczne lub piętrowe. Niech dziecko samo wybierze mebel, z którego z pewnością najwięcej będzie korzystało.

Wygodne łóżko TENUS z pojemnikiem na pościel

Nowoczesne łóżko ZONDA

Duża szafa w pokoju to konieczność. Zapotrzebowanie na garderobę rośnie wraz z wiekiem, szczególnie w przypadku kobiet. Już małe dziewczynki kochają modę i nowe ubranka, a nastolatki nie potrafią się bez nich obejść. Odpowiednio duża szafa, która zmieści wszystkie elementy garderoby naszego dziecka to absolutne minimum.

Pojemna i funkcjonalna szafa z systemu mebli młodzieżowych NEMO

Uczeń do pracy i nauki potrzebuje także biurka. Nie musi być duże, ważne, by spełniało swoją funkcję. Wygodne, odpowiednio wysokie, mieszczące zeszyt, laptopa i lampkę sprawi, że praca i nauka będą o wiele przyjemniejsze. Do biurka dobierzmy wygodne krzesło, najlepiej regulowane i nasz nastolatek może już bezpiecznie dla zdrowia i prawidłowej postawy pracować.

Wygodne biuro z systemu NEMO

Biurko narożne TENUS

Mebel, który dopełni całość to regał. Regał mieszczący książki, płyty, ramki na zdjęcia, pudełka na drobiazgi i wszystko czego potrzebuje nastolatek.

Pojemny regał z systemu LIDO

A jeśli miejsce pozwoli, możemy zastanowić się nad kanapą, kącikiem dla przyjaciół naszego dziecka, czy toaletką dla małej damy. Ważne, by było to wnętrze, w którym naszego dziecko będzie dobrze się czuło i chętnie do niego wracało.