Kategoria: Konkursy

Co jakiś czas witryny internetowe ogarnia fala związana z różnego rodzaju wyzwaniami - do ich podjęcia zachęcani są artyści, osoby z pierwszych stron gazet, politycy, ale także każdy internauta. Kilka lat temu oblewano się zimą wodą i w ten sposób uświadamiano cierpienie osób chorujących na stwardnienie zanikowe boczne. Ostatnim hitem sieci stało się bez wątpienia „hot challenge16” w którym każdy artysta w ciągu 72 godzin od otrzymania nominacji musi nagrać 16-wersową zwrotkę i nominować do tego zadania kolejnych wykonawców. Fundusze zebrane podczas tego wyzwania zostaną przeznaczone na walkę z pandemią koronawirusa.

Co to jest #Gaszynchallenge?

Najwyższa pora na kolejne wyzwanie i to nie byle jakie! Co to jest #Gaszynchallenge? 10 pompek, żeby wesprzeć naszego Wojtusia. #Gaszynchallenge zatacza coraz szersze kręgi i swoim zasięgiem obejmuje nie tylko jednostki Straży Pożarnej, ale także instytucje, firmy i osoby prywatne. Pompują wszyscy: młodsi i starsi, zawodowcy i ochotnicy, kobiety i mężczyźni. Wszystkich jednoczy walka o życie małego mieszkańca Galewic. Zadanie jest proste – wykonujemy 10 pompek (przysiadów/desek/jakichkolwiek ćwiczeń fizycznych), wpłacamy minimum 5 złotych na konto Wojtusia Howisa z Galewic i nominujemy kolejne osoby.

Dla kogo zbieramy?

Wojtuś Howis ma zaledwie 18 miesięcy, a jego życie już jest przepełnione bólem. Maluszek cierpi na SMA 1 – najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Większość swojego dotychczasowego życia maluszek spędził na OIOM-ie. Każdego dnia oddech chłopca wspomaga respirator. Jest szansa, by tą podstępną chorobę zatrzymać. Niestety, lek który może odmienić los chłopca kosztuje ponad 9 milionów złotych. Przykłady innych dzieci, którym w ostatnich tygodniach udało się zebrać tę niewiarygodną kwotę pokazuje, że to co niemożliwe dla jednostki nabiera realnego kształtu gdy pomoc napłynie z różnych stron.

Doskonała forma integracji

#Gaszynchallenge to także doskonała forma integracji pracowników! Pozwala budować pozytywne relacje pomiędzy pracownikami i pracodawcą. Stanowi atrakcyjne urozmaicenie pracy biurowej i sprzyja tworzeniu zwyczaju wzajemnej pomocy i motywacji.

A więc pompujmy - na zdrowie swoje i małego Wojtusia! Nasze zmagania możesz obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=9DNrmwxzuA0