Kategoria: Wystrój wnętrz

Po erze skandynawskiego minimalizmu przyszedł czas na kolorowe aranżacje w stylu boho, vintage oraz hippie. Współczesne wnętrza w stylu szalonych lat 70. są eklektyczne – to zwariowana mieszanka odważnych zestawień kolorystycznych, wyrazistych faktur i designerskich kształtów.

Meblowe wariacje na temat lat 70.

Fotele z drewnianymi podłokietnikami, peerelowskie meblościanki, komody na cienkich nóżkach, tapicerowane wersalki – to tylko niektóre z charakterystycznych dla tego okresu elementów aranżacyjnych.

W pokoju dziennym sprawdzi się tapicerowana kanapa lub wersalka w intensywnym odcieniu (pomarańcz, czerwień, zieleń). Przykładem może być model LANCO z drewnianymi podłokietnikami, albo wygodny narożnik TWIST. Miłośnikom bardziej stonowanych aranżacji polecamy narożnik z funkcją spania CAPRI w kolorze ziemi, pokryty wytrzymałym materiałem Estetiv.

Wersalka Lanco

Narożnik Twist Drench

Narożnik Capri

Nieodzownym elementem salonu w stylu lat 70. jest niski stolik kawowy. W sklepie internetowym Mebline.pl znaleźć można m.in. prostą ławę CAMA z półką pod blatem w kolorze śliwy, a także designerską ławę BIANKA z charakterystycznymi „łamanymi” nogami. Ciekawym dopełnieniem wystroju będzie wygodny fotel, np. model ARTO z siedziskiem pokrytym skórą naturalną.

Ława Cama

Do przechowywania sprawdzi się elegancka meblościanka w kolorze drewna z frontami na wysoki połysk (np. model LUNA) lub pojemna komoda z szufladami z kolekcji JOHN.

Meblościanka Luna

Komoda John


Gra dodatkami

Elementy dekoracyjne odgrywają ogromną rolę w aranżacji wnętrza w stylu lat 70. Mile widziane są tu tekstylia z geometrycznym deseniem, szklane „przydymione” lampy, miękkie pufy, kolorowe dywaniki i rośliny doniczkowe z nieśmiertelną paprotką na czele.

Szukasz oryginalnych mebli, dzięki którym odtworzysz styl szalonych lat 70. w swoim mieszkaniu? Zajrzyj na Mebline.pl!