Kategoria: Wystrój wnętrz

Pojemna szafa przesuwna to najprostszy sposób na pozyskanie dodatkowego miejsca do przechowywania. Szafy tego typu kojarzą się z wnętrzami sypialnianymi. W tym artykule podpowiadamy, jak zaaranżować dowolną przestrzeń w domu z rozsuwaną szafą w roli głównej.

Funkcjonalne i eleganckie

Przed zakupem szafy, warto rozważyć kilka kwestii. Wielkość mebla powinna być dopasowana do metrażu pomieszczenia. W małych kawalerkach sprawdzi się kompaktowy model o prostej bryle. Dzięki przesuwnym drzwiom otwieranie szafy nie będzie stanowiło problemu w bardzo małych wnętrzach, np. w przedpokoju. Przykładem może być model KARO o szerokości 100 cm i wysokości 216 cm. Natomiast ciekawą propozycją do przestronnego mieszkania jest pojemna szafa przesuwna LUX z frontami na wysoki połysk.

Szafa KARO 100 sonoma

Szafa LUX 31

Biała szafa przesuwna

Biała szafa przesuwna sprawia wrażenie lekkiej mimo swej masywności. Idealnym przykładem dużej białej szafy z rozsuwanymi drzwiami, w której można pomieścić zarówno odzież, jak i drobne sprzęty domowe jest model LONDON. Białe meble świetnie wyglądają w połączeniu ze szkłem, drewnem lub metalem. Zestawienie jasnych frontów z surowością materiału takiego jak beton czy cegła, doda wnętrzu wyrazistości.

Szafa LONDON 180 biały

Z lustrem czy bez?

Szafy przesuwne z lustrem idealnie sprawdzą się w kawalerkach, ciasnych przedpokojach oraz małych salonach. Optycznie powiększą przestrzeń. Dysponując małym metrażem mieszkania, warto postawić na duże lustro (np. model VISTA).

Szafa VISTA 150 sonoma

Szukasz idealnej szafy na lata? Zapoznaj się z bogatym asortymentem szaf przesuwnych dostępnych w e-sklepie Mebline.pl.