Kategoria: Wystrój wnętrz

Szafa na ubrania to mebel niezbędny w każdym domu i mieszkaniu. Bez niej ani rusz. Oferta tego rodzaju wyposażenia wnętrz jest bardzo duża. Wybór nie zawsze jest oczywisty i w dużej mierze zależy od indywidualnych upodobań. Warto jednak przy zakupie szafy wziąć pod uwagę kilka praktycznych wskazówek, które zapewnią satysfakcję w perspektywie dłuższego czasu.

Oszczędzaj miejsce

Szafy przesuwne to przede wszystkim oszczędność miejsca. Nie chodzi wyłącznie o małe mieszkania, ale także cenną przestrzeń w domu, którą można wykorzystać na wiele innych sposobów.

Szafa VISTA 150 san remo

Szafy z przesuwanymi drzwiami występują w różnych rozmiarach. Jednak nawet te największe nie stwarzają problemów z otwieraniem dużych skrzydeł drzwi. Zazwyczaj dwa lub trzy przesuwane elementy zamontowane są na prowadnicach i małych kółkach, które doskonale dopasowane, gwarantują dyskretne sięganie po garderobę. Dzięki niezwykle szerokiemu wyborowi szaf przesuwnych możesz zagospodarować każde pomieszczenie i wnękę według indywidualnych potrzeb. Tego rodzaju meble zapewniają także maksymalne wykorzystanie przestrzeni w swoim wnętrzu, szafy przesuwne są bowiem bardzo pojemne. Znajdzie się w nich miejsce na bieliznę, swetry, jak i odzież, która wymaga powieszenia na wieszaku. Dodatkowo wiele modeli szaf przesuwnych wykonanych jest z użyciem lustra (całość, jedne z drzwi lub fragmenty). Dzięki temu możesz optycznie powiększyć pomieszczenie zyskując dodatkową głębię.

Szafa Alfa

Korzystaj z uniwersalności szaf przesuwnych

Ten rodzaj szaf sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Począwszy od sypialni, w przypadku, której nie musisz się zastanawiać, jak dużo miejsca potrzebujesz między meblem z ubraniami a łóżkiem. Wystarczy bowiem niewielka przestrzeń. Szafy przesuwne doskonale nadają się także do pokoju dziecięcego i młodzieżowego, w których mogą pomieścić nie tylko odzież, ale też zabawki, gry planszowe i wiele innych rzeczy niezbędnych mieszkańcom tych pokoi.

Szafa Indira

Taki mebel to także świetne rozwiązanie do przedpokoju, holu czy garderoby. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie płaszcze, kurtki, bluzy czy buty powinny być na bieżąco pod ręką. To jednak jeszcze nie wszystko. Szafy przesuwne są tak dalece uniwersalne, że możesz je wykorzystać w biurze (domowym lub w siedzibie firmy) lub nawet w łazience (te nieco mniejsze np. szafa Karo).

Szafa KARO

Mieszkaj stylowo i modnie

Szafy przesuwne są nie tylko uniwersalne, ale także ponadczasowe. Od wielu lat wciąż są modne, podążają za najnowocześniejszymi trendami i urzekają kolejne pokolenia użytkowników. Zawsze rewelacyjnie się prezentują i pomagają stworzyć niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Świetnie wyglądają te minimalistyczne, bez żadnych uchwytów (kolekcje Lux i Twister), dlatego znika wrażenie, że w pokoju stoi duży, ciężki mebel. Coraz ciekawsze jest z roku na rok wzornictwo szaf przesuwnych i ich kolorystyka (unikatowe połączenia bieli, czerni, szarości, odcieni różnych gatunków drewna, ale także mocnych barw - czerwień, fiolet). Prezentują one zróżnicowaną strukturę (gładki połysk, imitacja drewna, lustrzana tafla), więc z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Taka szafa ma często niezwykłe zdolności nadanie charakteru całemu wnętrzu, w którym się znajduje. Dziś coraz częściej jest nie tylko bardzo praktyczna, ale także dekoracyjna.

Szara Zorba

Bez wątpienia szafy przesuwne są tym rodzajem mebli, w które warto zainwestować. Najlepszą szafę przesuwną w wielu kolorach i rozmiarach znajdziesz na stronie mebline.pl - wejdź i zobacz wszystkie modele.