Kategoria: Wystrój wnętrz

Podczas urządzania przedpokoju zawsze warto na chwilę zatrzymać się nad kwestią zakupu szafki na buty. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednią jej wysokość. Zależy ona od ilości domowników i samego obuwia, które nawet w przypadku jednej osoby w mieszkaniu powinno znaleźć swoje miejsce w stosownej szafce. Przecież innego obuwia używa się latem, innego zimą, czy wiosną; do pracy, czy podczas urlopu. Ponadto niezwykle ważna jest wielkość przedpokoju i jego proporcje (wąski, kwadratowy, czy o nieregularnym kształcie). Od tego zależy, w jaki sposób szafka będzie się otwierać. Może być ona połączona z wieszakiem i stojącą, pionową szafą na płaszcze, czy szale i rękawiczki. Może też być częścią większej garderoby z lustrem. Wygląd i styl takiego mebla zależy już tylko i wyłącznie od Twojej wyobraźni i osobistych upodobań. Wystarczy zajrzeć na stronę mebline.pl do sklepu internetowego, by zaczerpnąć inspiracji i znaleźć coś dla siebie.

Szafka koszyk Anter

Połączenie dwóch ważnych funkcji

Wśród bogatej oferty różnorodnych szafek i regałów na buty znajdują się także te z siedziskiem. Nie wszystkie mają co prawda wyściełane miejsce, kojarzące się z wygodną pufą, żeby przysiąść podczas zakładania, czy zdejmowania butów. Jednak dzięki swej wysokości i solidnej budowie stwarzają taką możliwość zwiększając jednocześnie komfort i wygodę użytkowania mebla. Warunkiem jest, by taka szafka miała nie więcej niż 50 cm (Hito na mebline.pl ma dokładnie taką wysokość), a jeszcze lepiej około 35-40 cm, wówczas z łatwością będą mogły z niej korzystać także dzieci.

Szafka na buty Hito

Najważniejsze jest to, że taki produkt łączy w sobie dwie bardzo ważne funkcje. Nie tylko pozwala na zachowanie porządku w przedpokoju przechowując buty, ale także znacznie ułatwia i przyspiesza każde wyjście z mieszkania, czy powrót do obowiązków domowych. Szczególnie w przypadku butów wiązanych, czy jakichkolwiek zimowych dobrze mieć oparcie w postaci siedziska.

Szafka na buty Sara

Bez względu na wiek, taki mebel przyda się maluchom, osobom w średnim wieku, a jeszcze bardziej seniorom. Wygodne siedzisko powstrzyma też domowników przed pokusą opierania butów na jakimś wyższym punkcie (krzesło, poręcz schodów), który mógłby ulec zabrudzeniu. Świetnie sprawdzają się także kompleksowe rozwiązania, jak choćby garderoba Denver z niską szafką, lustrem i wieszakiem na ubrania. Także w ramach mebli systemowych znajdziesz asortyment mogący pełnić funkcję wyposażenia do przedpokoju.