Kategoria: Wystrój wnętrz

Wielu z nas marzy o eleganckim salonie, w którym można wypocząć po pracy, przyjąć gości lub po prostu popracować. Nie trzeba kupować drogich mebli i dodatków, aby stworzyć wnętrze z klasą.

Prezentujemy kilka trików, dzięki którym Twój salon nabierze nowego, ekskluzywnego charakteru. Zaczynamy!

Porządkowanie

Wnętrzarską metamorfozę warto zacząć od usunięcia wszystkich zbędnych przedmiotów, zużytych mebli oraz gromadzonych przez lata bibelotów. Nadmiar rzeczy sprawia, że przestrzeń wydaje się przeładowana i nawet najładniejsze meble tracą swój urok w sąsiedztwie zniszczonych, piętrzących się do sufitu sprzętów.

Meblościanka ONYX 6

Dobierz kolory, faktury, kształty

W wytwornych wnętrzach znakomicie sprawdzają się stonowane barwy, które w połączeniu ze szlachetnymi materiałami tworzą odpowiedni nastrój oraz nadają wnętrzu głębię. Tu sprawdzą się przede wszystkim biele, szarości, brązy, kremy, czerń oraz różne odcienie drewna. Przykładem może być biała meblościanka do salonu ONYX, albo meble systemowe z kolekcji GORDIA. Będą się one świetnie komponować ze złotymi lub srebrnymi dodatkami.

Meble GORDIA zestaw 15

Tapicerowane meble

W ekskluzywnym pokoju dziennym mile widziane są meble tapicerowane, pokryte dobrej jakości tkaniną. Ciekawą propozycją jest kanapa z pikowaniami, tapicerowane krzesła oraz fotele z podnóżkami. Faktura materiałów sprawi, że wnętrze będzie bardziej przytulne i komfortowe w użytkowaniu. Jeżeli zależy nam na stworzeniu wyszukanego kącika jadalnianego, możemy zdecydować się na klasyczne meble, które zawsze będą „na topie” (np. model stołu MAX 5 i krzesła z drewna bukowego BOSS 9).

Zestaw do jadalni stół i krzesła

Wytworne dodatki

Piękne kandelabry, świeczniki i kunsztownie zdobione ramki na zdjęcia idealnie współgrają z estetyką luksusowego wnętrza. Ważną rolę w kreowaniu ekskluzywnej przestrzeni pełni oświetlenie oraz motyw lustrzanego odbicia. Mogą to być kryształowe żyrandole, lustra, a także elementy szklane w postaci blatu stołu czy połyskliwych frontów mebli (np. stolik kawowy LISA).

Ława LISA

Więcej eleganckich modeli i pięknych propozycji na urządzenie każdego wnętrza znajdziesz tutaj!