Kategoria: Wystrój wnętrz

Wśród wszystkich typów mebli narożnych największą popularnością cieszą się narożniki z funkcją spania. Który model wybrać i gdzie go postawić? Zachęcamy do lektury!

Narożnik na salonach

Wypoczynkowy mebel narożny, który można w razie potrzeby rozłożyć, szybko zamieni salon w sypialnię. Nawet gdy dysponujemy oddzielną strefą sypialnianą, dodatkowe łóżko niewątpliwie przyda się, gdy będziemy chcieli przenocować gości.

Gdzie postawić narożnik?

Optymalnym rozwiązaniem dla ciasnych mieszkań jest ulokowanie narożnika przy ścianie w rogu pokoju lub pod oknem. Przykładem narożnika do małego wnętrza może być nowoczesny model INEZA o kompaktowej, zwartej bryle. W przypadku dużych pomieszczeń i otwartych przestrzeni możliwości aranżacyjne są znacznie szersze.

Narożnik Ineza

Kilkuosobowy narożnik w układzie L lub U dobrze będzie wyglądał umieszczony w centralnej części salonu. Z kanapy można wygodnie obejrzeć ulubiony serial, albo zrelaksować się przy trzaskającym na kominku ogniu. Ustawiając narożnik tyłem do kuchni czy też jadalni, warto sprawdzić, czy dany model posiada obitą tkaniną tylną „ściankę”, tak jak m.in. modny model OSLO.

Podsumowując - wybierając narożnik należy zwrócić uwagę na takie aspekty, jak:

miejsce w którym ma stanąć (salon, lobby, pokój dla gości czy tzw „chillout room” w biurowcu) strona narożnika (lewa/prawa) funkcjonalność (m.in. możliwość rozłożenia, pojemnik na pościel, podłokietniki, dodatkowe poduchy) rodzaj materiału, z którego wykonano obicie (ma to znaczenie z perspektywy użytkowania i pielęgnacji mebli).

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą tapicerowanych mebli wypoczynkowych, dostępnych w sklepie meblowym online. A wśród nich znaleźć można kanapy o modułowej konstrukcji w układzie L i U, proste sofy z szezlongiem, narożniki z funkcją spania i wiele więcej.