Kategoria: Wystrój wnętrz

Rok 2019 w trendach wnętrzarskich można bez wątpienia ogłosić królowaniem inspirujących barw. Po latach panowania minimalistycznego stylu skandynawskiego z szarością, bielą i czernią, prym zaczynają wieść kolory pastelowe (jasny wrzosowy, seledynowy, jasny żółty czy przykurzony i rozbielony błękit), a także zdecydowane i głębokie odcienie czerpane z kamieni szlachetnych (rubin, szafir, ametyst, szmaragd). Kolorami roku 2019 zostały ogłoszone koralowy i karmelowy spiced honey, któremu bliskie są modny beż, pomarańczowy w morelowym, brzoskwiniowym i terakotowym odcieniu czy brązowy w wersji kawy z mlekiem lub czekolady. Wśród nich każdy z pewnością znajdzie coś do swojego salonu, nie tylko by nadać kolor ścianom, ale także wybrać odpowiedni narożnik.

Zaokrąglone narożniki ze stalowymi nóżkami

Razem z kolorami minimalistycznego stylu, wychodzą z mody także proste, kanciaste meble, tak bardzo dla niego charakterystyczne. Dotyczy to także mebli wypoczynkowych (narożników, kanap, sof). Styl, który obecnie się umacnia może kojarzyć się z aranżacjami z lat 70. XX wieku, choć sięga także w odleglejsze czasy. W salonach pojawią się zaokrąglone fotele, stoliki, sofy i narożniki. Bardzo modne w tym roku będą kanapy i wypoczynki z pikowaniami różnego rodzaju (o różnym zagęszczeniu), także w stylu chesterfield.
Kolejnym trendem jest zastępowanie wysokich, wąskich drewnianych nóżek mebli tapicerowanych przez nogi krótkie, masywne, a przede wszystkim stalowe, także chromowane (w kolorze srebrnym i złotym). Takim idealnym połączeniem modnych barw pastelowych (róż i błękit) i zastosowania nóżek stalowych jako podstawy są narożniki Candy. W modzie będą ponownie także masywne meble bez nóżek (narożnik Florida w kolorze kawy z mlekiem).

Narożnik Candy

Narożnik Candy Duo

Narożnik Florida

Narożnik jako najmocniejszy akcent

Jednym z najsilniejszych trendów roku 2019, ale także następnych sezonów i lat, będzie mebel wypoczynkowy jako centralne miejsce w salonie. Podkreśli to nie tylko jego umiejscowienie, ale przede wszystkim kolorystyka - głębokie, eleganckie barwy inspirowane szlachetnymi kamieniami lub ciepłe, jasne brązy wpadające czasami w żółcienie. Wszystko to na tle jasnych odcieni ścian (pastele, różne odsłony brązu i beżu). Rewelacyjnie będzie wyglądać choćby kolekcja narożników Oslo Fuego w kolorze ciemnego szmaragdu czy szafirowy granat narożnika Oslo French. Takie kolory i aksamitne, ciepłe tkaniny stworzą we wnętrzu niepowtarzalny klimat. Salon będzie jednocześnie niezwykle stylowy i luksusowy, ale także przytulny i zachęcający do rodzinnego wypoczynku.

Narożnik Oslo L2 Fuego

Narożnik Oslo 14 French

Coraz częściej wracają do łask także meble tapicerowane w duże, kwiatowe wzory. Wiąże się to z trendem śmielszego wprowadzania i łączenia odważnych wzorów, struktur i barw zarówno na meblach, jak i na ścianach (tapety, kafelki, szkło). Jest to świetny sposób na ożywienie wnętrza i wypędzenie z niego nudy.

Fuzja wielu stylów

Trendy na rok 2019 i kolejne lata to przede wszystkim eklektyzm, czyli łączenie różnych stylów, aranżacji i mebli z różnych epok. Salon ma być nie tylko funkcjonalny, wygodny i przyjazny dla rodziny, ale także zaskakujący dla gości i inspirujący dla samego gospodarza. Specjaliści od projektowania wnętrz oraz mebli zachęcają do sięgania i czerpania z poprzednich epok. Oznacza to, że w dużej mierze modę tworzy każdy z nas, choć trendy wyznaczają kierunek, możliwości szukania własnego, niepowtarzalnego stylu są dziś ogromne. Więcej narożników do salonu w różnych wzorach i kolorach znajdziecie Państwo w dziale meble tapicerowane.