Kategoria: Wystrój wnętrz

Filozofia minimalizmu obecna jest w niemal wszystkich sferach życia. To odpowiedź na konsumpcjonizm i „maksymalizm” przypisywany w szczególności kulturze amerykańskiej.

Kluczową rolę w minimalistycznej aranżacji odgrywają meble. Tu sprawdzą się proste i funkcjonalne modele w stonowanych kolorach (biel, czerń, szarości, beże, grafit). Minimalizm nie lubi nadmiaru przedmiotów, dlatego zapomnijmy o pozastawianych półkach, regałach i parapetach.

Meblościanka ONYX 19

Im mniej wyeksponowanych przedmiotów, tym lepiej, co nie oznacza jednak, że musimy zupełnie rezygnować z dodatków. Trendy wnętrzarskie są dla nas, a nie my dla nich, dlatego jeśli mamy ochotę zaprezentować w podświetlonej witrynie egzotyczną maskę przywiezioną z wakacji, zróbmy to!

Jakie meble do minimalistycznego pokoju dziennego?

Przykładem funkcjonalnych mebli do salonu, wyróżniających się prostą formą i znakomitą jakością wykonania jest meblościanka VERO. Do wyboru mamy m.in. czarne lub białe fronty z wykończeniem matowym bądź na wysoki połysk. W skład zestawu wchodzi komoda RTV, dwie wiszące szafki oraz półka ścienna. Centralnym punktem salonu jest kanapa. Do eleganckich mebli pasować będzie rozkładana sofa AMERYKANKA pokryta wytrzymałą tkaniną Gomera.

Meblościanka VERO sonoma

Urządzając pomieszczenie zgodnie z wytycznymi minimalizmu powinniśmy pamiętać o tym, że najmniejszy detal ma znaczenie. Zbyt intensywna kolorystyka oraz wielość elementów wyposażenia mogą wprowadzić aranżacyjny bałagan. Przestrzeń powinna być optymalnie zagospodarowana i klarowna.

Sofa jednoosobowa AMERYKANKA

Minimalizm niejedno ma imię

Wiele współczesnych aranżacji, w tym loftowe i industrialne znakomicie wpisuje się w trend minimalistyczny. Z jednej strony kreujemy wnętrza wręcz ascetyczne, w których dominują chłodne barwy, a zabudowa mebli wtapia się w ścianę, z drugiej zaś znaleźć można przykłady aranżacji wzbogaconych o designerską lampę czy wieszak na odzież wierzchnią. Bez względu na to, które oblicze minimalizmu jest nam bliższe, garść aranżacyjnych inspiracji znajdziemy na Mebline.pl!