Kategoria: Wystrój wnętrz

 Eklektyzm to jeden z najbardziej elastycznych stylów wnętrzarskich, który może sprawiać wrażenie niespójnego i chaotycznego. To jednak tylko pozory. Co prawda, pozostawia sporo aranżacyjnej swobody, ale również rządzi się pewnymi regułami. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka poszczególne meble i dodatki do siebie nie pasują, baczny obserwator odnajdzie wspólny mianownik wystroju. Może nim być ten sam kolor tkanin, rodzaj materiału wykończeniowego, czy choćby motyw przewodni – geometryczny wzór, kwiatowy deseń, designerski kształt.

Tu każdy element wyposażenia opowiada jakąś historię. Styl retro przechodzi w vintage, a babciny kredens stoi dumnie obok modernistycznej witryny z pamiątkami. Całość powinna intrygować. To swego rodzaju aranżacyjna gra, której rezultaty nieraz zaskakują samych autorów. Najważniejsze jest jednak uchwycenie proporcji we wnętrzu. Chodzi o to, aby nie przytłoczyć aranżacji. W jaki sposób uzyskać taki efekt? Zachęcamy do lektury niniejszego artykułu!

Stylowe meble do salonu

Aranżując jakiekolwiek pomieszczenie w stylu eklektycznym, bardzo łatwo popaść w przesadę. Aby nie „przekombinować” wystroju wnętrza, dobrze jest zestawić dwa, góra trzy style wnętrzarskie. Dla przykładu: do kanapy w duchu scandi (np. sofa Glen)) idealnie będzie pasować kultowy fotel „uszak”, jak i szafka RTV w stylu retro.

Sofa Glen

Sofa GLEN

Eklektyzm nie lubi nudy, dlatego śmiało wykorzystujmy wzorzyste tkaniny. Ciekawą propozycją do salonu jest tapicerowana kanapa z kolekcji OSLO 5, obita wytrzymałym materiałem z florystycznym deseniem. Model ten współgrać będzie z ławą kawową typu „jamnik”, wiklinowym fotelem oraz komodą retro.

Narożnik Oslo 5 Marakesz

Narożnik OSLO 5

Otwarta przestrzeń – typowa dla nowego budownictwa – daje nam ogromne możliwości aranżacyjne. Eklektyzm często jest wykorzystywany w kuchni i jadalni otwartej na salon. Każdy, kto zdecyduje się na łączenie różnych stylów w jednym wnętrzu powinien dokładnie przemyśleć aranżację. Aby uniknąć wnętrzarskiego chaosu, należy starannie dobierać meble, dodatki, a także tapety, płytki i inne materiały wykończeniowe.

Meble modułowe

Styl eklektyczny posiada ogromny potencjał, pobudza kreatywność i pozwala wyrazić siebie. Jeśli nie mamy czasu na wyszukiwanie poszczególnych elementów wystroju, możemy postawić na meble systemowe. Ciekawą propozycją są meblościanki modułowe, które można ustawić w dowolnej konfiguracji.

Interesującym rozwiązaniem jest nowoczesna meblościanka CALABRIA 3, na którą składają się dwie komody (w tym jedna RTV), półka ścienna oraz witryna. To gotowa recepta na elegancką i funkcjonalną przestrzeń mieszkalną. Za przeszklonymi frontami szafek wyeksponujemy rodzinne fotografie, pamiątki z podróży, kolekcję książek itp.

Meblościanka Calabria 3

Meblościanka CALABRIA 3

Kolejną propozycją jest tania meblościanka do pokoju dziennego SALSA – zaprojektowana z myślą o mniejszych pomieszczeniach. Osobom, które lubują się w ultranowoczesnych meblach i dodatkach spodoba się komplet LOCO 2. Szafki wyposażono w dyskretne, energooszczędne oświetlenie ledowe. Czarne fronty na wysoki połysk oraz efektowne przeszklenia nadają im niepowtarzalny charakter. Nietuzinkowym rozwiązaniem będzie zestawienie mebli z linii LOCO z dekoracjami w stylu glamour, shabby chic lub art deco.

Meblościanka Salsa Biały

Meblościanka SALSA

Meblościanka Loco 2

Meblościanka LOCO

Spójny eklektyzm?

Jak najbardziej! Tu każdy element stanowi integralną część aranżacji. Nic nie jest przypadkowe. Nawet jeśli wykorzystujemy we wnętrzu kilka różnych wzorów (na płytkach, tapecie, frontach mebli) powinny one współgrać z całością wystroju.

Lubisz wyzwania i szukasz solidnych mebli, z pomocą których wyczarujesz niecodzienną aranżację w stylu eklektycznym?

Znakomitej jakości produkty w atrakcyjnych cenach znajdziesz w sklepie internetowym Mebline.pl. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!