Kategoria: Wystrój wnętrz

Ciemne wnętrza wymagają odpowiedniego zaaranżowania, aby cieszyć oko domowników i zapewnić im komfort użytkowania. Jeśli marzysz o jasnym eleganckim mieszkaniu bez konieczności wydania fortuny, zapoznaj się ze sprawdzonymi trikami aranżacyjnymi, które zamienią nieciekawą klitkę w elegancki apartament.

8 wskazówek, dzięki którym optycznie rozjaśnisz wnętrze:

1. Postaw na jasne panele podłogowe lub płytki. Pomaluj ściany na biało (zwróć uwagę na ciepły/zimny odcień bieli) lub na inny jasny kolor (np. subtelna mięta, piaskowa żółć, delikatna szarość).

2. Wybierz białe, kremowe lub jasnoszare meble do salonu. Idealnie sprawdzą się te z frontami na wysoki połysk (m.in. meblościanka LOGO 2C, wyposażona w oświetlenie LED). Strefę wypoczynkową oddzielisz od aneksu kuchennego ażurowym regałem przepuszczającym światło (np. model KAROL w kolorze sonoma).

Meblościanka LOGO 2c

https://mebline.pl/4174-mebloscianki/mebloscianka-logo-2c-bialy-bialy-polysk

3. W niewielkim aneksie kuchennym bez okna rozjaśnisz wnętrze za pomocą białych szafek. Detale i blaty w kolorze jasnego drewna ocieplą aranżację (np. zestaw mebli MORENO Lefkas).

Kuchnia Moreno lefkas

https://mebline.pl/4321-meble-kuchenne-kuchnie-i-zestawy/kuchnia-moreno-lefkas-zestaw-7

4. Przedpokój to zwykle jedno z najciemniejszych pomieszczeń w domu. Tu sprawdzą się meble o kompaktowych wymiarach, na przykład biało-szara garderoba CUBE 10 z dużym lustrem.

Garderoba Cube 10

https://mebline.pl/4300-garderoby/garderoba-cube-10-szary-bialy-mat-z-lustrem

5. Zdecyduj się na rozbielony kolor ścian w ciemnej łazience oraz jasne meble łazienkowe, dzięki którym pomieszczenie wyda się większe i jaśniejsze (np. zestaw mebli DREAM 2).

https://mebline.pl/3887-meble-lazienkowe-zestawy-i-komplety/tania-lazienka-dream-2-bialy-bialy

6. Uzupełnij aranżację mieszkania o lustra – im większe, tym lepsze! Do sypialni wybierz szafę przesuwną z lustrem zamiast tradycyjnych frontów (m.in. model VISTA, KARO lub TREND). Ciekawym rozwiązaniem są również stoliki kawowe i krzesła wykonane z transparentnych, delikatnie rozpraszających światło materiałów (np. szklana ława do salonu PRIAM).

Szafa Vista 150 popiel

https://mebline.pl/4184-szafy-przesuwne/szafa-przesuwna-vista-150-popiel

Szafa Trend 130

https://mebline.pl/4184-szafy-przesuwne/szafa-przesuwna-trend-130-z-lustrem

7. Zbyt dużo przedmiotów na półkach może wprowadzić chaos do wnętrza, dlatego pozbądź się niepotrzebnych bibelotów.

8. Doświetl poszczególne pomieszczenia. Kinkiety na ścianach rozproszą mrok, a delikatne oświetlenie ledowe stworzy przytulną atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi.

Po więcej wnętrzarskich inspiracji zapraszamy na Mebline.pl!