Kategoria: Wystrój wnętrz

Najwięksi projektanci mebli i dodatków jednomyślnie wskazali na najgorętsze trendy nadchodzącego sezonu, a są nimi metaliczny połysk oraz dodatki w kolorze złota bądź srebra.

O ile biżuteryjne detale nie powinny już nikogo dziwić, wszak od kilku sezonów w sklepach z artykułami dekoracyjnymi bez trudu znajdziemy złotego ananasa lub srebrzyste świeczki, to metaliczne wykończenie frontów jest nowością, zwłaszcza dla konsumenta na polskim rynku wnętrzarskim.

Zatrzymajmy się na chwilę nad detalami w kolorze szlachetnych kruszców. Wykorzystując takie złote lub srebrne dodatki można postąpić dwojako: sprawić, by były one barwą dominująca lub postawić na wstawki podkręcające stonowaną przestrzeń. Takie subtelne niuanse z pewnością nadają wyjątkowego charakteru, ale bardzo łatwo przesadzić w ich wyborze i zamiast eleganckiego wnętrza otrzymać pomieszczenie pełne jarmarczności i kiczu.

Aby uniknąć takiego faux-pas warto dobrze rozważyć zarówno dobór, jak i rozmieszczenie poszczególnych elementów. Skupisko złotych bądź srebrnych bibelotów może wyglądać tandetnie, ale te same przedmioty ustawione w oddzielnych fragmentach pokoju mogą sprawić, że pomieszczenie nabierze wyjątkowej szykowności.

Pierwsze skojarzenie na temat złota i srebra to pałacowe wnętrze ociekające przepychem i wysokimi cena i nic dziwnego, bo obie te barwy wyglądają luksusowo i stylowo mimo upływu czasu. Chcesz dodać odrobiny klasyki swojemu nowoczesnemu domowi? Postaw na biżuteryjne barwy, które pomimo upływu lat wciąż będą cieszyć oko i dodawać kunsztu nawet najbardziej modernistycznym projektom.

Idealnym dopełnieniem każdego wnętrza będą lustra czy też obrazy ze złotymi ramami, świeczniki lub żyrandole. Te akcenty potrafią zbudować przestrzeń i wyczarować cudowny styl glamour, tak bardzo pożądany w owoczesnych wnętrzach.

Pochylając się nad złotymi i srebrnymi dodatkami nie sposób nie zauważyć ich mocy i obecności we wnętrzach w stylu orientalnym. W nich również umiar powinien odgrywać nadrzędną cechę, zaś dodatki cudnie uzupełnią nieco bardziej stonowane meble. Obecność kilku figurek i kolorowych akcentów z pewnością nada wyjątkowego charakteru każdemu wnętrzu!

Z czym łączyć złoto i srebro? Te dwa charakterystyczne kolory doskonale wyglądają w połączeniu z szarością, czernią i granatem, a także z powodzeniem odnajdują się z fioletem, butelkową zielenią i błękitem.

Nie bójmy się eksperymentów! Trendy przychodzą i odchodzą, najważniejsze jednak, by dobrze czuć się we wnętrzu własnego domu/ A miły dodatek w postaci srebrnego lub złotego akcentu z pewnością rozjaśni nawet najbardziej pochmurny dzień.

Źródło zdjęć: Pinterest