Kategoria: Wystrój wnętrz

Wybór odpowiedniego materaca to spore wyzwanie. Ogromny wybór modeli dostępnych na rynku sprawia, że jeszcze trudniej jest się zdecydować na jeden konkretny produkt. W tym artykule prezentujemy najpopularniejsze modele materaców, które znajdują zastosowanie w sypialniach oraz pokojach dziecięcych.

Dlaczego warto zainwestować w dobry materac?

  • Jakość wypoczynku. Nierówna powierzchnia materaca, odkształcenia, wpijające się w ciało sprężyny potrafią skutecznie spędzić sen z powiek. Materac wykonany z wysokogatunkowych materiałów i przy użyciu zaawansowanych technologii produkcji zapewni komfort każdej nocy
  • Zdrowie. Dobrze dopasowany materac do łóżka sypialnianego stanowi solidne podparcie dla kręgosłupa. Po pierwsze, pozwala utrzymać ciało we właściwej pozycji snu, a po drugie zapewnia nieprzerwany sen, dzięki czemu rano jesteśmy wypoczęci i zregenerowani
  • Trwałość. Dobry materac posłuży nam dłużej - zachowa pierwotny kształt, będzie odporny na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie zapewni optymalną wentylację

Materace piankowe

Modele piankowe wykonane są z wysokoelastycznych materiałów, na przykład z pianki lateksowej, która idealnie dopasowuje się do kształtów ciała w czasie snu. Materace w tej kategorii mają właściwości antyalergiczne. W sklepie internetowym Mebline.pl znaleźć można m.in. modele z płytą kokosową, które są nieco twardsze od standardowych materacy piankowych. Mata kokosowa zastosowana w tego rodzaju materacach ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Materace z kokosem mogą być śmiało stosowane przez alergików, a także dzieci. Modele piankowe sprawdzą się w każdej sypialni i pokoju dziecięcym. Zalety: lekkość, elastyczność, odporność na brud i rozwój szkodliwych mikroorganizmów. Przykłady: materac piankowy PLUTON z kokosem, materac piankowy NIKI.

Materac piankowy PLUTON kokos

Materac piankowy NIKI

Materace sprężynowe

Modele sprężynowe to jedne z najpopularniejszych materaców dostępnych na rynku. Sprężyny zastosowane we wkładzie mogą mieć różne wielkości średnicy. W tego typu materacach stosowane są również pianki (lateksowe, poliuretanowe, termoelastyczne), które znacznie podnoszą komfort snu. Modele sprężynowe mogą być z powodzeniem użytkowane przez osoby o większej wadze. Zalety: solidna konstrukcja odporna na odkształcenia, optymalne podparcie dla ciała, trwałość. Przykłady: materac MING, materac LIBRA z płytą kokosową.

Materac sprężynowy MING

Materac sprężynowy LIBRA

Materace kieszeniowe

Specyfiką modeli kieszeniowych są sprężyny umieszczone w specjalnych kieszeniach. Każda sprężyna pracuje niezależnie, a dzięki osłonce nie styka się z inną sprężyną - dzięki temu materac bezszelestnie ugina się pod ciężarem ciała. Modele kieszeniowe znakomicie sprawdzą się w każdej sypialni. Zalety: cicha praca sprężyn, wysoka wytrzymałość, idealne dopasowanie do krzywizn ciała. Przykłady: materac kieszeniowy LILO, model DOTA multipocket.

Materac LILO pocket

Materac LILO pocket

Materac kieszeniowy DOTA multipocket

Materace nawierzchniowe

Gdzie się sprawdzą tzw. toppery? Materace nawierzchniowe można stosować na niezbyt wygodnym, mocno wysłużonym materacu bazowym, a także na kanapie lub wersalce. Co więcej, zda egzamin w czasie podróży. Toppery są cieńsze od standardowych materaców, dlatego łatwo można je przechować lub przewieźć. Każdy model dostępny w e-sklepie Mebline.pl wykonano z wysokiej jakości materiałów, gwarantujących komfort użytkowania. Zalety: lekka waga, praktyczność, idealne dopasowanie do ciała. Przykład: nawierzchniowy materac piankowy TOPPER T-3 visco.

Materac piankowy TOPPER t-3 Visco

Wybierając materac do sypialni należy wziąć pod uwagę nie tylko jego rodzaj (piankowy, kieszeniowy, nawierzchniowy), ale także wymiary oraz stopień twardości.

Wyróżnia się materace:

  • miękkie
  • średnio twarde
  • twarde

Materac powinien być dopasowany do wzrostu i wagi użytkownika oraz osobistych preferencji. W sklepie internetowym Mebline.pl znaleźć można materace pojedyncze i podwójne, a także modele dziecięce i nawierzchniowe. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem naszego e-sklepu!