Kategoria: Wystrój wnętrz

Trudno wyobrazić sobie mieszkanie bez luster. Znajdziemy je w łazience, przedpokoju, garderobie, sypialni, a nawet w salonie. Czy jednak zastanawialiśmy się kiedykolwiek skąd się wzięło w naszych domach?

Pierwsze lustra ze szkła pojawiły się w Fenicji w około X wieku p.n.e. W starożytnym Rzymie powszechnie używano polerowanych kawałków metalu. Specjalistami od produkcji kunsztownych zwierciadeł z przezroczystego, bardzo cienkiego szkła byli Wenecjanie. Ich umiejętności docenił sam Ludwik XIV. W XVI i XVII lustra oraz lustrzane elementy dekoracyjne zdobiły wnętrza pałaców, teatrów i sal reprezentacyjnych.

Meble FINEZJA do salonu

Lustrzane odbicie w służbie przestronności

W wieku XIX zaczęto produkować lustra na masową skalę. Przestały być one towarem luksusowym zarezerwowanym dla najbogatszych. Współcześnie motyw lustra pojawia się w niemal wszystkich projektach aranżacyjnych. Lustrzane dekoracje i meble na wysoki połysk optycznie zmieniają proporcje wnętrz, „otwierają” przestrzeń, która wydaje się bardziej przestronna. Ciekawą propozycją do małej sypialni jest szafa przesuwna VISTA 250 z lustrem, dzięki któremu pomieszczenie wyda się dużo większe i jaśniejsze.

Szafa VISTA 250 biała

Więcej światła!

Tafla lustra oraz oświetlenie to niepozorne elementy wystroju, które mają ogromny wpływ na klimat wnętrza. Delikatne rozproszone światło sprzyja wypoczynkowi i wprowadza przyjemny nastrój. Intensywne zaś poprawia komfort pracy i pozwala skoncentrować myśli.

Ciekawym rozwiązaniem są meble wyposażone w systemy LED. Subtelnie podświetlona witryna lub półka wygląda bardzo elegancko. Wspaniały efekt wizualny otrzymamy łącząc delikatne światło ledowe z frontami mebli na wysoki połysk. Przykładem może być meblościanka ONYX 12A, na której wyeksponujemy ozdobną zastawę czy oprawione fotografie.

Meblościanka ONYX 12

Po więcej inspiracji zapraszamy do sklepu internetowego Mebline.pl!