Kategoria: Wystrój wnętrz

Wybierając stół do jadalni należy wziąć pod uwagę kilka czynników – metraż mieszkania, rozmieszczenie pomieszczeń oraz preferowany styl aranżacji. Przy stole spożywamy posiłki, spotykamy się z rodziną i znajomymi, nierzadko również pracujemy. Ważne więc, by był dostosowany do potrzeb wszystkich użytkowników. Na co zwrócić uwagę kupując stół do jadalni?

Kształt blatu

Największym zainteresowaniem cieszą się stoły z prostokątnym blatem, które można postawić w centralnej części pokoju, pod ścianą lub w narożniku. Stoły okrągłe oraz owalne najlepiej prezentują się usytuowane na środku pomieszczenia. Bez względu na to, jaki kształt blatu wybierzemy, ważne, aby zachować odpowiednią odległość między stołem, krzesłami i resztą mebli (minimum 70 cm). Dla przykładu: przy blacie o wymiarach 100x240 cm wygodnie usadowimy maksymalnie 10 osób.

Stół do małego wnętrza

W małych mieszkaniach często nie możemy sobie pozwolić na duży stół jadalniany. Wówczas mamy dwa wyjścia:

zaopatrzyć się w stół o kompaktowych wymiarach (np. model OSLO 100x100 cm)

Stół Oslo

Okrągły stół do jadalni OSLO

wybrać stół rozkładany, który w razie potrzeby będzie można wysunąć na środek pomieszczenia i rozłożyć (m.in. model Max o maksymalnej długości 150 cm)

Rozkładane stoły do jadalni - zobacz więcej 

Gdzie postawić stół jadalniany?

Tu mamy sporą dowolność. Stół jadalniany zwykle można spotkać w kuchni, salonie lub na granicy obu tych pomieszczeń. Aby zachować spójność aranżacji powinien być dopasowany do stylu całego wnętrza. W sklepie internetowym Mebline.pl znaleźć można stoły jadalniane z krzesłami w stylu skandynawskim, klasycznym czy prowansalskim. Do wyboru do koloru!

Stół Kent 2

Stoły w każdym rozmiarze - zobacz

Szeroki wybór stołów do jadalni oraz kuchni oferuje sklep internetowy Mebline.pl. Zachęcamy do zapoznania się z bogatym asortymentem firmy!