Kategoria: Wystrój wnętrz

Łóżko i materac to niezastąpiony duet, zapewniający nam najwyższy komfort wypoczynku. Jaki materac wybrać, aby cieszyć się zdrowym, nieprzerwanym snem? W tym artykule prezentujemy najpopularniejsze modele, które znajdą zastosowanie w sypialni, pokoju malucha lub nastolatka. Zachęcamy do lektury!

W sklepie internetowym Mebline.pl znaleźć można szeroki wybór materacy w różnych wymiarach, w tym modele miękkie, twarde i średnio twarde. Różnią się one strukturą i materiałem, z którego zostały wykonane.

Materace piankowe

Mogą się składać z jednej lub wielu warstw. Są lekkie, a jednocześnie bardzo elastyczne. Doskonale dopasowują się do kształtów ciała. Poszczególne modele wykonane są z pianki termoelastycznej, poliuretanowej, lateksowej lub wysokoelastycznej. Niektóre posiadają dodatkową warstwę w postaci antyalergicznej płyty kokosowej. Przykładem może być model WENUS. Materace piankowe wykonane z zaawansowanych technologicznie materiałów sprawdzą się w roli materaca ortopedycznego. Stanowią właściwą podporę dla kręgosłupa, nie uciskają ciała i zapewniają lepsze krążenie krwi.

Materac piankowy WENUS

Materac piankowy to uniwersalny produkt, który sprawdzi się w sypialni i pokoju gościnnym. Lekkie modele z pianki znajdą zastosowanie również w łóżkach dziecięcych. W sklepie internetowym Mebline.pl znaleźć można modele o wymiarach: 70x200, 80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200, 200x200.

Materace sprężynowe i kieszeniowe

Materace tego typu gwarantują najwyższy komfort wypoczynku. Wyróżnia się modele bonellowe, multipocket, kieszeniowe. Na przykład model MING. Każdy z nich posiada specjalną strukturę zapewniającą optymalne warunki do snu. Materace sprężynowe wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością – służą przez wiele lat. Mogą posiadać dodatkową warstwę elastycznej pianki dla jeszcze większego komfortu użytkowania. Dużą popularnością cieszą się materace kieszeniowe, w których sprężyny ukryte są w materiałowych kieszonkach izolujących. Model ten zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru ciała, a także umożliwia właściwą cyrkulację powietrza.

Materac sprężynowy MING

Materace sprężynowe pasują do łóżek pojedynczych i podwójnych. Mogą być stosowane na różnego typu stelażach. Przykładem może być komfortowy model DOTA. Warto zaopatrzyć się również w matę ochronną, dzięki której materac zachowa idealny wygląd przez długi czas.

Materac kieszeniowy DOTA

Materace nawierzchniowe

Materac tego typu skutecznie podnosi komfort snu na starym, niewygodnym materacu. Materace nawierzchniowe mogą zmniejszać lub zwiększać twardość bazowego materaca. Idealnie sprawdzą się również na kanapie lub sofie. Przydadzą się w sytuacji, gdy nocujemy gości i potrzebujemy dodatkowego (i komfortowego) miejsca do spania. Wkład materaca nawierzchniowego najczęściej wykonany jest z lateksowej lub wysokoelastycznej pianki. Idealnie dopasowuje się do sylwetki, zapobiega przegrzaniu, posiada właściwości antyalergiczne.

Modele nawierzchniowe są lekkie i niezbyt grube, dlatego łatwo je przechowamy, a w razie potrzeby zabierzemy ze sobą na wakacje. Przykładem może być materac TOPPER T-3.

Materac piankowy TOPPER visco

Jakie cechy powinien mieć idealny materac?

  • odpowiednio twardy – zbyt miękkie materace nie są zalecane przez specjalistów; jeśli nie jesteś pewien, który model wybrać, postaw na materac średnio twardy
  • elastyczny – modele dostępne w e-sklepie Mebline.pl wykonane są z innowacyjnych materiałów, które gwarantują idealne dopasowanie do kształtów ciała
  • odprowadzający wilgoć i hipoalergiczny

Bogaty wybór materacy kieszeniowych, piankowych i nawierzchniowych znaleźć można w sprawdzonym sklepie internetowym Mebline.pl.