Kategoria: Wystrój wnętrz

Salon to miejsce, w którym spędzamy naprawdę wiele czasu. To pomieszczenie służące do wypoczynku, czasu spędzanego w gronie rodziny i przyjaciół. Niezależnie od tego, czy dysponujemy obszernym domem czy niewielkim mieszkaniem w bloku obszar służący do wypoczynku powinien być urządzony z największą uwaga. Właściwy wybór kanapy i ławy będzie gwarancją komfortu i ucieszy zarówno domowników, jak i gości.

Ława-Tess

Stylowa ława do salonu

Od szerokiej oferty sklepów meblowych może się zakręcić w głowie! Tak szeroki wachlarz możliwości jest niesamowitym plusem! Dzięki temu z łatwością dopasujemy stolik do aranżacji królującej w naszym salonie. Badania potwierdziły, że najczęściej wybierane są ławy drewniane lun wykonane z płyty MDF. Taki wybór jest na wskroś uniwersalny, gdyż pasuje do tradycyjnych wnętrz, jak i tych inspirowanych stylem rustykalnym, vintage czy retro. Coraz większą popularność zyskują ławy wykonane ze szkła i metalu. Wzory ze szklanym blatem fantastycznie wyglądają w industrialnych, minimalistycznych i loftowych aranżacjach. Modele ze szklanymi elementami optycznie powiększą pomieszczenie i sprawią, że nawet najciemniejsze pomieszczenie zyska wyjątkowy blask!

Ława-Reni

Ława do salonu – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wybierając ławę zwróćmy uwagę na jej wysokość, gdyż trzeba ją dopasować od rozmiarów kanapy lub narożnika. Standardowo wysokość ławy pokojowej to ok 40 – 55 cm. Jeśli kanapa jest rozkładana to stolik musi być lekki tak, by z łatwością móc go przenosić.

Ława-John

Miejsce, w którym ustawimy stolik jest niezwykle istotne. Musi ono umożliwiać swobodne poruszanie się po całym pokoju. Stolik powinien mieć odpowiednie wymiary, zarówno przeciskanie się między stołem i kanapa, jak i zbyt mały model nie są komfortowe dla żadnego z użytkowników. Stolik rozkładany z powodzeniem można wykorzystać podczas spotkań z przyjaciółmi, ponieważ pomieści nakrycia dla większej liczby osób.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest ława z półką pod blatem. Wszak niejednemu z nas zdarza się położyć książkę, gazetę, lub telefon tak, by mieć te przedmioty w zasięgu ręki.

Ława-Berg

Gdzie kupić solidną ławę w rozsądnej cenie?

Nowoczesne ławy i stoliki kawowe do salonu wyróżniają się nienaganną jakością, atrakcyjnym designem i wyjątkową trwałością. Wśród oferty znajdziemy szklane stoliki kawowe, rozkładane ławy i ławostoły pokojowe zaprojektowane z myślą o małych wnętrzach.