Kategoria: Wystrój wnętrz

Kiedy masz już w swoim salonie, czy pokoju dziennym kanapę lub narożnik czasami odnosisz wrażenie, że jednak czegoś brakuje. Jednocześnie nie chcesz przesadzić z wypełnieniem pomieszczenia meblami. Obawiasz się przy tym, że kiedy przyjdą przyjaciele lub rodzina z dziećmi zabraknie dla wszystkich miejsca. Wtedy z pomocą przychodzi pufa - niesamowity, wielofunkcyjny, praktyczny i dyskretny element wyposażenia wnętrz, który zaspokoi wszystkie oczekiwania domowników.

Wielofunkcyjna skrzynia skarbów

Być może niektórzy pamiętają jeszcze z czasów Polski ludowej masywne pufy, które najczęściej były też skrzyniami na przeczytane czasopisma, listy, pamiątki z wakacji, pocztówki, klocki i lalki, z których wyrosły dzieci, czy skarpetki bez pary lub niemowlęce buciki. Były one skarbnicami dla najmłodszych, które pozwalały wrócić do przeszłości albo odkryć coś nowego. Współczesne pufy to meble o nowoczesnym wzornictwie, bardzo zróżnicowane pod względem wielkości i funkcjonalności. Większość z nich doskonale nadaje się nie tylko do siedzenia, ale także jako dodatkowe miejsce do przechowywania (pod tym względem niewiele się zmieniło), znakomity podnóżek podczas dłuższego przesiadywania na kanapie, czy w roli stolika na tacę z przekąskami podczas oglądania meczu czy ulubionego serialu. Może też przydać się w podobnej funkcji, jeśli na ławie, czy stoliku zabraknie miejsca. Ponadto pufa świetnie poradzi sobie także w przedpokoju, gdzie pomoże jako siedzisko do zakładania butów, a także skrzynia do przechowania domowego obuwia. Zatem nie masz już chyba wątpliwości, że pufa to dobry wybór. Pozostaje jeszcze w bogactwie ofert - zajrzyj koniecznie na mebline.pl - odszukać taką, która spełni wszystkie oczekiwania praktyczne i estetyczne.

Pufa mała

Wielkość, kolor i nóżki

Aby dopasować do swojego salonu odpowiednią pufę, warto najpierw określić jej wielkość. Czy ma to być siedzisko małe, pojedyncze, czy też może dużo większe, dla kilku osób (modna pufa Oslo Casablanka 130x73 cm). Ważny jest także wybór stylu i dopasowanie do pozostałych mebli (na stronie mebline.pl znajdziesz kolekcje i systemy mebli z pufami). Kolejnym elementem, na który dobrze zwrócić uwagę przy zakupie jest wysokość i rodzaj mebla. Może on być bowiem kostką stojącą bezpośrednio na podłodze. Może mieć też bardzo krótkie nóżki - od jednego do kilku centymetrów lub nieco dłuższe (około kilkunastu centymetrów), jak pufa Bjorn.

Pufa OSLO

PUFA BJORN

Osobną kategorią są pufy typu worek (sakwa) - choćby pufa Rest w czterech żywych, modnych kolorach (różowy, czarny, żółty, turkusowy). Stanowią one doskonałą alternatywę dla fotela. Mają zdecydowanie niższą cenę, a zapewniają taki sam komfort. Możesz z radością zanurzyć się w taką pufę, a na dodatek uformować ją w zależności od własnych upodobań. Zajmuje ona także mniej miejsca niż klasyczny fotel. Oczywiście pasuje do konkretnych stylizacji, a także do pokoju dziecięcego, młodzieżowego, czy nawet na taras.