Kategoria: Wystrój wnętrz

Planując wystrój pokoju dziecka, szybko zorientujesz się, że szacunkowy koszt całego przedsięwzięcia rośnie w zawrotnym tempie. Podpowiadamy, jak urządzić przestrzeń malucha za przystępną cenę.

Neutralny kolor ścian

Może Ci się wydawać, że jasne, neutralne farby są zbyt smutne do pokoju dziecka, ale jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, nie daj się ponieść fantazji i nie maluj ścian na jaskrawe kolory, ani nie dekoruj ich tapetą w kotki, autka, czy serduszka. Intensywne barwy i wyraziste desenie szybko znudzą się dziecku i będzie żądało zmian, a Ty przecież próbujesz zaoszczędzić. Znacznie lepszym wyborem będzie biel, jaśniutkie szarości czy delikatne pastele, udekorowane na przykład naklejkami ściennymi, które można w każdej chwili odlepić nie uszkadzając powierzchni ściany. Poza tym, w pokoju dziecka w ciągu najbliższych lat zgromadzą się różnobarwne zabawki i akcesoria, więc na pewno nie będzie brakowało w nim koloru.

HOUZZ

Farba tablicowo-magnetyczna

Koniec zmartwień ze śladami kredek i flamastrów na ścianach. Farba tablicowo-magnetyczna to niezwykle praktyczne i popularne ostatnio rozwiązanie, które rozwija kreatywny potencjał Twojego dziecka... i pozwala Ci zaoszczędzić na blokach rysunkowych. Poza spontanicznymi malowidłami, na ścianie mogą się znaleźć daty ważnych wydarzeń historycznych, alfabet, wzory matematyczne, zasady ortografii i dziesiątki innych rzeczy, które ułatwią dziecku naukę.

HOUZZ

Meble systemowe

Meble systemowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które dysponują ograniczonym budżetem. Możliwość indywidualnego wyboru elementów z jednej serii pozwala na zakup jedynie niezbędnych komponentów i ewentualne dokupienie innych mebli w późniejszym terminie. To również szansa na idealne dopasowanie mebli do potrzeb Twojego dziecka. Klasyczna meblościanka może i będzie bardzo tania, ale może się okazać, że niektóre jej części są zupełnie bezużyteczne, a na rzeczy dziecka brakuje miejsca.

Meble systemowe BREGI zestaw nr 7

Stojak na ubrania

Nie martw się, jeśli nie możesz pozwolić sobie na zakup pokaźnej szafy, która pomieściłaby wszystkie rzeczy dziecka. Proste, tanie wieszaki na ubrania stały się ostatnio tak popularne, że zaczęły wręcz pełnić funkcję ozdoby wnętrza. Faktycznie, przy odrobinie kreatywności, takie rozwiązanie może stać się całkiem atrakcyjnym elementem wystroju.

Pinterest

Kanapa z funkcją spania

Kupując kanapę z funkcją spania upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. Współczesne modele zapewniają wysoki komfort snu, więc mogą pełnić funkcję łóżka, które w mgnieniu oka zamieni się w wygodne miejsce do siedzenia i zabawy, gdy Twojego malucha odwiedzą goście. W ten sposób unikniesz konieczności kupowania dodatkowych siedzisk. Jeśli nie jesteś zwolennikiem rozkładanych mebli, za niewielką cenę możesz kupić proste łóżko w komplecie z materacem i ozdobić je naklejkami lub techniką decoupage, a do siedzenia „upolować” niedrogi fotel sako.

Kanapa TENUS wrzos

Kreatywne przechowywanie

Jedną z najważniejszych rzeczy, o które należy zadbać urządzając pokój dziecka, jest różnorodność opcji przechowywania książek, zabawek, akcesoriów do rysowania, sprzętu sportowego i innych rzeczy, które zwykle mnożą się z prędkością światła. Zamiast co chwilę dokupować kolejne meble i nieekologiczne plastikowe kosze, zrób rekonesans w Internecie i dowiedz się, w jaki sposób przerobić pozornie niepotrzebne skrzynki czy kartony na praktyczne pojemniki , które będą ozdobą pokoju Twojego dziecka.

MommoDesign

Galeria prac

Każde dziecko to mały artysta i jego prace zdecydowanie powinny stanowić ważny element dekoracyjny pokoju. Ramki nie należą jednak do tanich, a dzieł z pewnością będzie stale przybywać. Idealnym rozwiązaniem jest stworzenie galerii składającej się z przymocowanych do ściany rzędów sznurka lub linek do zasłon, na których przy pomocy klamerek do bielizny będzie można wieszać rysunki i obrazy Twojej pociechy.

Design Improvised

Własnoręcznie ozdobiona lampa

Prosta papierowa lampa to wydatek rzędu kilkunastu złotych, a można z niej stworzyć niepowtarzalną ozdobę pokoju, nawiązującą na przykład do zainteresowań dziecka. W każdym domu znajdą się tasiemki, skrawki materiałów, mazaki, czy kolorowy papier, a Internet roi się od fantastycznych pomysłów. Do dzieła!

Pinterest

Zabawki z kartonu

Kartonowe pudła po sprzęcie RTV i AGD to idealny materiał do tworzenia unikatowych zabawek, które mają nieskończenie wiele zalet. Przede wszystkim pokazujesz dziecku, że brak pieniędzy nie musi ograniczać i że jeśli czegoś nie można kupić, trzeba poszukać innego rozwiązania. Poza tym, obserwując proces przekształcania odpadów w pożyteczne rzeczy, dziecko rozwija umiejętność abstrakcyjnego myślenia i uwrażliwia się na kwestie środowiskowe.

Craiglistdad