Kategoria: Wystrój wnętrz

Styl loftowy cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Jak zaaranżować loftowy salon? Jakie meble wybrać? Zachęcamy do lektury!

Cechy stylu loftowego

1. Dużo wolnej przestrzeni

Im mniej ścian działowych, tym lepiej. Poszczególne strefy mieszkalne możemy symbolicznie wydzielić za pomocą układu mebli. Dla przykładu, kącik wypoczynkowy urządzimy wstawiając kanapę lub narożnik w centrum pomieszczenia. Strefę dzienną łatwo oddzielimy od aneksu kuchennego ażurowym regałem (np. regał KAROL w kolorze białym lub wenge).

Regał Karol 1 wenge

Ażurowy regał KAROL

2. Klimat surowości

Można go stworzyć na kilka sposobów. Warto wybrać materiały wykończeniowe zbliżone kolorem i fakturą do naturalnego kamienia, betonu, metalu, a także drewna, które nieco ociepli wystrój. Wystające ze ścian przewody, odkryta cegła, przeszklone ściany, aluminiowe lampy i kinkiety – to wszystko chcemy oglądać w industrialnych aranżacjach.

3. Postaw na funkcjonalne meble z loftowym zacięciem

Idealnie sprawdzą się meble pokojowe o prostych bryłach. Przykładem może być nowoczesna meblościanka ALANI z frontami w kolorze betonu. W minimalistycznym salonie sprawdzą się także meble z kolekcji LOFT. Dopełnieniem aranżacji będzie szklany stolik, np. ława pokojowa TESS.

Meblościanka Alani beton / biały

Meblościanka ALANI Beton / Biały

Meblościanka Loft Biały / czarny połysk

Meblościanka LOFT Biały / Czarny

Ława Tess 2

Ława TESS Biały / Czarny

Styl industrialny to idealne rozwiązanie dla miłośników nowoczesnych, oszczędnych w dodatki wnętrz. Szukasz nowoczesnych mebli do mieszkania lub biura? Zajrzyj do sklepu internetowego Mebline.pl.