Kategoria: Wystrój wnętrz

Eklektyczny salon - wnętrze z klimatem czy aranżacyjny chaos? Eklektyzm to styl wnętrzarski, który rządzi się swoimi prawami. Rustykalna boazeria połączona z nowoczesnym szklanym stolikiem kawowym? Czemu nie! Wystarczy odrobina kreatywności i wyczucia, aby stworzyć ciepły i wygodny salon, pełen ulubionych przedmiotów z przeszłości.

Powrót do korzeni

Styl eklektyczny łączy nowoczesność z klasyką. To swego rodzaju powrót do minionych dekad. Nic więc dziwnego, że w eklektycznym salonie znajdziemy sporo przedmiotów o wartości sentymentalnej - znaleziony na strychu fotel z czasów PRL-u, leciwą witrynkę a la ludwik, czy wysłużone krzesła - każde inne.

Krzesło NARVIK

Eklektyczny, czyli jaki?

Aranżując przestrzeń w duchu eklektyzmu bardzo łatwo przedobrzyć. Postawione obok siebie elementy wyposażenia, prezentujące różne style, nie dają nam gwarancji udanego wystroju. Warto więc uprzednio znaleźć wspólny mianownik dla całej aranżacji.

Narożnik CHESTER

Kluczem może być nowoczesna baza w postaci minimalistycznej komody, regału, eleganckiego narożnika lub sofy. Proponujemy na przykład ponadczasową meblościankę pokojową BAROS oraz modny narożnik OSLO na drewnianych nóżkach. Do tak skomponowanej bazy możemy dobrać odpowiednie dodatki - obrazki vintage, zegar retro, lustro z kunsztownie zdobioną ramą czy też kryształowy żyrandol w stylu art deco.

Narożnik OSLO 4

Dzięki miękkim pikowanym poduchom na kanapie oraz dywanikom z orientalnym wzorem wnętrze będzie nie tylko interesujące wizualnie, ale też przytulne i ciepłe. Szeroki wybór mebli, które pozwolą stworzyć niebanalne wnętrze niezależnie od metrażu pomieszczenia, znaleźć można w sklepie Mebline.pl.